ABD, Adalet Bakanlığı heyetine vize vermedi Haberi Yalandır

Adalet Bakanlığı son zamanlarda ABD ile ilişkilerdeki sıkıntılardan dolayı çıkan bir çok yalan habere bir duyuru yaparak asılsız olduğunu bildiriyor…

ABD, Adalet Bakanlığı heyetine vize vermedi Haberi Yalandır

Medyada çıkan bu aslı olmayan haberlere hemen bir cevap Adalet Bakanlığından geldi işte bu duyuru şu şekildedir olayın gerçek yüzü resmi kanalından okuyucularımıza aktarıyoruz;

BASIN AÇIKLAMASI

Basın yayın organlarında yer alan “ABD, Adalet Bakanlığı heyetine vize vermedi” başlıklı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bakanlığımızdan bir heyet, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında ABD resmi makamlarınca yapılan bir davet üzerine, bu ülkeye bir çalışma ziyareti planlamıştır. Ancak iki ülke arasında son dönemde yaşanan vize krizi nedeniyle adı geçen ziyaret Bakanlığımızca iptal edilmiştir.

Doğal olarak Bakanlığımız mensuplarının şahsen veya onlar adına resmi kanallardan yapılmış herhangi bir vize başvurusu da bulunmamaktadır. Dolayısıyla “Adalet Bakanlığı heyetine vize verilmediğine” ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

HABERİN KAYNAĞI: basin.adalet.gov.tr/BasinAciklamasi/basin-aciklamasi-24102017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.