New York (Manhattan) Terör Saldırısı: 8 kişi hayatını kaybetti 11 kişi yaralı

ABD Terör saldırısı ile şok oldu, New York, Manhattan bölgesinde gerçekleşen terör saldırısında ölü ve yaralılar var…

New York, Manhattan bölgesinde gerçekleşen terör saldırısı

Çeşitli haber kaynaklarından alınan bilgilere göre saldırganın bir okulun bisiklet yoluna ters yönden girdiği ve ardından aracından inerek rastgele sağa sola ateş açtığını belirttiler.

New York Belediye başkanı olay terör saldırısıdır

Görgü tanıkları da olayı bu şekilde anlatıyor ve saldırganın iki adet silah taşıdığını da vurguladılar. Olaydan sonra terör saldırısı olup olmadığı hakkında bilgi geldi. New York Belediye başkanı olayın terör saldırısı olduğunu ifade etti. Olaya ilişkin 8 kişinin öldüğünü IFB olayı terör saldırısı olarak inceliyor.

ABD, Terör Saldırısını yapan kim?

Saldırganın kimliği belli oldu, Sayfullo Habibullaevic Saipov isimli kişi bu olayın faili olarak belirlendi. Özbek asıllı 29 yaşında olduğu, polis şahsı ayağından vurarak etkisiz hale getirdiği ve bir hastanede tutulduğu belirtiliyor.

ABD Başkanı Donald Trump saldırıyla ilgili paylaşım yaptı

ABD, Başkanı Trump olayın hemen ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı;

“IŞİD’i, Orta Doğu’da ya da başka bir yerde yenilgiye uğratmamızdan sonra, ülkemize girmesine ya da geri dönmesine izin vermemeliyiz. Yeter!” dedi.

Ahmet Suat

Gündemi takip ederim ve haberleri kendi görüşüm ile yazmayı seven bir kişiyim. Şimdi Şiirlerin Efendisi Haber sitesinde yazmaktan çok mutluyum, sevdiğim habercilik işini özveri ile yapmaya gayret ediyorum. mailto:siirlerinefendisi.com@gmail.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.