Suudi Arabistan’a Füze saldırısı sonrası Darbe oluyor iddiaları

Suudi Arabistan da neler oluyor? Bakan ve Üst düzey komutanlar tutuklanıyor tasfiye ediliyor. Finans ve sanayi kuruluşlarına baskınlar yapılıyor sahipleri gözaltına alınıyor haberleri sosyal medyayı sallıyor…

Füze saldırısı, Bakanların istifası, bir prense tutuklama kararı

Yolsuzluk yapıldığı iddia edilerek bir çok bakan, Prens ve gazetecilerin tutuklandığı ifade ediliyor. Riyad da sıcak dakikalar yaşanıyor. Gelen bilgilere göre, Deniz Kuvvetleri komutanı, Ekonomi ve Planlama Bakanı, Ulusal muhafızlar komutanı görevlerinden alındığı net olmayan bilgiler arasında.

Suudi Arabistan da Darbe mi Oluyor?

İlginç bir gece yaşanıyor, gizli bir el sanki yönetime el koyuyor gibi görünüyor yorumları yapılıyor. Bazı Generallerin gözaltına alındığına dair iddialar var. Yemen’den ilk olarak Suudi Arabistan’a füze atıldı daha sonra bu olaylar başladı.

Yemen’in, Suudi Arabistan’da Riyad Havalimanı’nı vurduğu iddia ediliyor!

İşte Video Görüntüleri

Yemen, Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Füze saldırısı Suudi başkentini salladı ve başarılı bir operasyondu” ifade edildi.

Suudi Arabistan da olanları Kim yapıyor?

Son gelen bilgilere göre, Bin Salman, darbe bahanesi ile 18 Prens ve 4 Bakanı tutuklattı. Suudi Arabistan da yaşanan bu olaylar Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın .tutuklanacaklar listesini verdiği iddiaları var.

Lübnan Başbakanı kendisine yapılabilecek suikast olabileceğini öne sürerek Suudi Arabistan da istifa ettiğini açıkladı. Başbakan Saad Hariri istifasını açıklamasından sonra Beyrut da savaş olasılığı ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.