Valilik: Gazilerin Darp Edilmesi Olayına açıklama

Gazilerimize Eskişehir yolunda araçları ile giderken, D.Ç., T.G. ve O.Y. tarafından sıkıştırılarak, sözlü ve fiili darp yapılan Gazilerimizin yaşadığı bu üzücü olay hakkında Ankara Valiliği bir açıklama yaptı.

Gazilerin Darp Edilmesi Olayına açıklama

Yol üzerinde yapılan bu saldırıdan sonra Gaziler yakında bulunan bir benzin istasyonuna sığınıyor fakat saldırganlar burada da sözlü ve fiili darp girişimine devam ediyorlar, kullanılan araca maddi zarar veriliyor.

Olayı yapan saldırganların olay yerinden kaçarak bir arkadaşlarını Balgat’a bıraktıkları ve daha sonra olayın yaşandığı benzin istasyonuna dönerek kamera görüntülerini silmek istedikleri sırada Polis tarafından yakalandıkları Valilik açıklamasında belirtiliyor.

İşte Ankara Valiliği Gazilerimize yapılan saldırı hakkında açıklaması;

04 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 18.00 sularında, Eskişehir yolu üzerinde seyir halinde bulunan iki Gazimiz ve ailelerinin bulunduğu araç, D.Ç., T.G. ve O.Y.’nin içinde bulunduğu araç tarafından sıkıştırılmış, sözlü tacize uğramış ve trafiğin sıkıştığı esnada araçlarından inen şüpheliler tarafından darp edilmişlerdir.

Olay yerinden uzaklaşarak bir petrol istasyonuna sığınan Gazilerimiz, şüpheliler tarafından takip edilerek sığındıkları petrol istasyonunda tekrar darp edilmiş ve kullandıkları araca zarar verilmiştir.

Olay yerinden kaçan D.Ç. ve O.Y., şüpheli T.G.’yi Balgat’a bıraktıktan sonra E.K., B.Ö. ve B.Y. isimli şahıslarla beraber, kamera görüntülerine silmek amacıyla olayın yaşandığı petrol istasyonuna tekrar gelen saldırganlar, olay yerine gelen Polis ekibi tarafından yakalanmıştır.

Şüpheliler O.Y., B.Y., B.Ö., E..K., T.G. ve D.Ç. hakkında yapılan soruşturma neticesinde, D.Ç.’nin mala zarar verme ve taksirle yaralama suçlarından kaydı olduğu, diğer şahısların suç kayıtlarının olmadığı, ayrıca D.Ç.’nin de 1.93 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir.

O.Y., B.Y., B.Ö. ve E.K. Cumhuriyet Savcılığınca 5/11/2017 tarihinde serbest bırakılmış, T.G. ve D.Ç. ise tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

Ankara Valiliği olarak Gazilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. HABERİN KAYNAĞI: ankara.gov.tr/gazilerin-darp-edilmesi-olayina-iliskin-basin-aciklamasi

Ahmet Suat

Gündemi takip ederim ve haberleri kendi görüşüm ile yazmayı seven bir kişiyim. Şimdi Şiirlerin Efendisi Haber sitesinde yazmaktan çok mutluyum, sevdiğim habercilik işini özveri ile yapmaya gayret ediyorum. mailto:siirlerinefendisi.com@gmail.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.